Zveřejněno 11. 3. 2022

Florbalový turnaj vesnických škol - 10.3. 2022 Březno.

Ve čtvrtek 10.3. se po dvouleté pauze uskutečnil, ve sportovní hale v Březně, florbalový turnaj vesnických škol. Za účasti domácího týmu ZŠ a MŠ Březno, ZŠ Radonice a ZŠ a MŠ Perštejn odehráli svůj turnaj mladší i starší žáci.

V kategorii mladších žáků, nakonec postavila naše škola dva týmy - modrý a červený tým, z důvodu neúčasti mladších žáků z Radonic. Bylo skvělé opět po tak dlouhé době sledovat nadšení dětí a bojovné okamžiky tohoto oblíbeného sportu. V hodnocení týmů se vítězem kategorie mladších žáků stala ZŠ a MŠ Perštejn. Druhé místo obsadil červený tým ZŠ a MŠ Březno a na třetím místě skončil modrý tým ZŠ a MŠ Březno.

V kategorii starších žáků byla již vidět větší kvalita. Bouřlivé zápasy přinesly skvělé okamžiky, hráči všech tří týmů předváděli pohledný kombinační florbal. Vítězem se nakonec stala opět ZŠ a MŠ Perštejn, druhé místo obsadila ZŠ Radonice a naši kluci byli třetí.

V celkovém hodnocení turnaje nakonec nebylo tak důležité umístění jednotlivých týmů, ale spíše fakt, že se skoro 70 dětí opět sešlo na sportovních kolbišti a všichni opět ukázali, že sportovat je baví. Skvělé bylo i chování všech zúčastněných týmů v jednotlivých zápasech. Naši školu reprezentovali:

Mladší žáci: Míla Dvořák, David Holub, Jan Kunc, Michal Janda, Nikola Vršatová, Nela Weinholdová, Tomáš Červeňák, Štěpán Kurach, Matyas Ilčík, Patrick Williams, Hynek Svoboda, Jiří Kos, Jan Stěhule, Jakub Veselý, Matěj Krutský, Monika Trejbalová, Miroslav Max.

Starší žáci: Vladimír Haly, Jakub Štrougal, Zdeněk Štěpánek, Matěj Zelinger, Lukáš Vršata, Dominik Lišťák, Ondřej Linhart, Adam Príhoda, Matěj Smetana.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy a chování během turnaje.