Pro rodiče na Chomutovsku a Mostecku

Dne 1. 7. 2021 byl zahájen projekt „Pro rodiče na Chomutovsku a Mostecku“ s registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_107/0016314, který je zaměřen na nabídku služeb rodičům ve formě zajištění péče o děti 1. stupně základních škol v regionech Chomutovska a Mostecka.

V rámci projektu jsou od září 2021 nabízeny zdarma služby dětských klubů fungujících při základních školách a v době hlavních i vedlejších prázdnin pak různé druhy příměstských táborů, které byly v provozu již v období červenec a srpen 2021). Tyto služby umožní rodičům, aby mohli bez komplikací být účastni na trhu práce popř. aktivně hledat nové pracovní uplatnění. Do projektu jsou zapojeny nyní zapojeny ZŠ a MŠ Vejprty, ZŠ a MŠ Březno u Chomutova, ZŠ a MŠ Litvínov – Janov a ZŠ Jakuba Arbesa Most, kde probíhají dětské kluby i příměstské tábory. Informace k jednotlivým místům realizace jsou k dispozici přímo na školách.

Projekt je realizován Vzdělávacím centrem Genesia, z.s. se sídlem Kochova 1417, Chomutov (kontaktní osoba Milena Vargová, m.vargova@asista.cz). Projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR v rámci výzvy Operačního programu zaměstnanost.