Zveřejněno 4. 5. 2022

První místo našich malých fotbalistů v McDonald's Cupu vesnických škol.

McDonald's Cup - největší školní fotbalový turnaj v Česku se vrací

Každoročně se do turnaje zapojí desítky tisíc dětí z téměř 4 000 základních škol po celé republice.
V úterý 3.5. se uskutečnilo okrskové kolo vesnických škol žáků 1. - 5. tříd na fotbalovém hřišti v Březně.
Turnaje se zúčastnily fotbalové týmy ZŠ a MŠ Strupčice a ZŠ a MŠ Perštejn a naše škola. Na skvěle připraveném travnatém hřišti odehráli naši malí fotbalisti dva zápasy. V prvním utkání, ve kterém se kluci spíše rozkoukávali, jsme brzy prohrávali 0 : 2, po zlepšeném výkonu v druhém poločase kluci zabrali a otočili zápas se ZŠ Strupčice na konečných 8 : 5. Druhý zápas byl dlouho vyrovnaný, nakonec však zvítězila větší touha našich kluků - ZŠ Perštejn jsme porazili 3 : 2, stali jsme se tak vítězi turnaje a postupujícím do okresního finále, které proběhne v pátek 6.4. na ZŠ Jirkov, Krušnohorská ul.

Na závěr byl chtěl poděkovat nejen našim malým fotbalistům za reprezentaci školy, ale i p. Částkovi za skvěle připravené hřiště a trenérům p. Kočanovi a p. Křížovi za vedení týmu.

Doufám, že se naši malí fotbalisté v pátek 6.5. na okresním finále poperou o co nejlepší výsledek.

Naši školu reprezentovali: Lukáš Konvičný, Vojtěch Konvičný, Michal Vršata, Jakub Kočan, Matěj Sybera, Daniel Buchta, Karel Lískovec, Samuel Kudláček, Jiří Krutský, Matyas Ilčík, Dominik Plaček.

Co je McDonald’s Cup.