Letošní karneval  jsme si připravovali zcela sami. Škrabošky i  výzdoba družiny byla naše společná práce.  Nechyběla promenáda masek, soutěže, tanec a sladké odměny.  Jiřina Macků

Více fotografií na :

https://brezno.rajce.idnes.cz/

 

 

 

ČÍST VÍCE

Turnaj v „DÁMĚ“

Každoroční turnaj v dámě proběhl před Vánoci. I přes velkou nemocnost, děti stihly odehrát nějaké turnaje. Vyhodnocení proběhlo až v novém roce. Děti získaly diplom a nějakou sladkost.

Vyhodnocení bylo velice napínavé. Nakonec nikdo neodešel s prázdnou.   

Renáta Syberová - vychovatelka 1. oddělení

ČÍST VÍCE

Úspěch ve fotografické soutěži

V říjnu se 3. oddělení naší školní družiny zúčastnilo celostátní soutěže ''Objektiv 2022'' pořádané volnočasovým centrem Ostrava. Téma ''Příroda kolem nás'' jsme se rozhodli nafotit nedaleko naší základní školy. Cyklostezka vedoucí z Března do Droužkovic nám nabídla vše, co jsme k tvoření potřebovali. Důkazem toho je fotografie Lucie Steklé (3.třída) ''Šišky v trávě'', která získala krásné 2. místo. Gratulujeme.

Vychovatelka Kristýna Segešová

ČÍST VÍCE

Čertovský den

Dnešní odpoledne se naše školní družinka proměnila ve velkou párty. Opět se po roce sešli čerti, andělé a Mikuláši, aby společně oslavili tento vzácný den. A slavilo se s velkou parádou! Připomněli jsme si tradici tohoto svátku, tančili jsme na známé čertovské písničky a také jsme si v družstvech zasoutěžili. Nakonec našeho odpoledne jsme si rozbalili balíčky, které nám připravily paní kuchařky ve školní jídelně.                                                                                                                  Kristýna Segešová

ČÍST VÍCE

Jíme zdravě a s chutí

Velmi zajímavá a pěkně připravená  přednáška  o tom, jak se stravovat  podle pravidla  3P- PESTŘE, PRAVIDELNĚ A PŘIMĚŘENĚ. 

 

ČÍST VÍCE

Nový školní rok – první měsíc za námi

Zahájili jsme nový školní rok a už máme první měsíc za sebou. Stihli jsme toho mnoho. Seznámení prvňáčků a přípravné třídy- Dráčata, s novým prostředím. To znamená s chodem  školní družiny, správným stolováním ve školní jídelně, kde děti prokazují svoji samostatnost. Starší děti, které už znají pravidla družinky, se rády ujaly role učitele a nováčkům vše potřebné pověděly a ukázaly. 

Letošní rok jsme pojali pohádkově, hrajeme si na rytíře. Děti za splněné úkoly sbírají razítka do deníčku a stříbrňáky v cestě  za pokladem hradu, za který pak získávají pohádkové prašule. Na konci roku se vydají do pohádkového obchodu, kde si budou moci za peníze něco koupit.

Rytířské skupiny si vymyslely svůj erb i název, naučily se rytířskou písničku, seznámily se s rytířskými ctnostmi,  vlastnostmi a dovednostmi. Prvním úkolem byla rytířská stezka, ve které plnily děti úkoly z pracovního listu. Nácvik ladných pohybů  a zpěv je  nezbytnou součástí každého týdne. 

 

ČÍST VÍCE

Kreslení ve škole

Každoroční akci s mateřskou školou ,,Kreslení na chodník´´ nepřálo počasí, přesunuli jsme ji proto do haly naší školy. Kreslilo se křídami na velké balicí papíry a protože téma znělo: Pod mořskou hladinou, tak se škola proměnila v mořské akvárium.

ČÍST VÍCE

Pohádkové spaní

Den dětí jsme oslavili, pohybovou hrou, pohádkovou bojovkou smíšených družstev. Děti na stanovištích  plnily úkoly z  českých pohádek.  Poté následovalo spaní ve školní družině. Doufám, že se dětem líbilo, tak jako nám dospělým. Děkuji všem, kteří se na bezproblémové akcičce ŠD podíleli. J. Macků 

ČÍST VÍCE

Den Země

 Po velikonočních prázdninách jsme měli téma Den Země. S dětmi jsme si povídali, jak být šetrný k naší planetě Zemi, vyprávěli jsme si každý, co děláme pro to, aby se nám tu lépe žilo. Také jsme si řekli, jak správně třídit a v rámci tréninku paměti dětí jsme si zkusili třídit odpad. Na prázdné plechovky byly nalepeny papírové imitace popelnic. Děti se rozdělily do týmů a vhazovaly odpadky v papírové podobě do plechovek. 

ČÍST VÍCE

Indiánský karneval

Po odpočatém víkendu nás čekal v pondělí indiánský karneval. Předcházely tomu přípravy kostýmů, které si děti z velké části tvořily samy. Společně jsme vyrobili šaty, vestičky, čelenky a talismanový náhrdelník. Holčičky měly z domova upletené copánky a kostýmy byly kompletní.                                                                                               

ČÍST VÍCE

Svatý Martin

Svatý Martin přijíždí na bílém koni. Jak to bylo se svatým Martinem, pláštěm a husou, jsme se dozvěděli z četby. Sníh nenapadl, tak jsme se museli spokojit jen s pohádkou, pranostikami, tvořením papírových vloček a výrobou koníků. 

ČÍST VÍCE

 Halloween

Halloweensko-dušičkové odpoledne plné tance a soutěží. 

ČÍST VÍCE

 Odpoledne s ,,Pirátským maskotem“

 Odpolední zábava v tělocvičně s maskotem chomutovských hokejistů- Picaroonem.  

ČÍST VÍCE

Drakiáda  

Dne 7. října se konala tradiční akce s naší mateřskou školou. Jako každý rok, super zábava. 

ČÍST VÍCE

Podzimní radovánky

Toto krásné roční období představuje pro všechny nepřebernou paletu barev a my s chutí kreslíme, malujeme, vytváříme, vystřihujeme, lepíme, modelujeme, zpíváme, tančíme, hrajeme si a radujeme se. 

ČÍST VÍCE

Kreslení na chodník

Tradiční akcička s naší MŠ ,, kreslení na chodník ''se podařila. Hlavně se vydařilo počasí, které nám přispělo k tématu-,, Těšíme se na prázdniny''. Podívejte se na obrázky a určitě poznáte, na co se naše děti nejvíce těší.

Dne 1. 6. proběhlo v naší školní družině sportovní odpoledne k oslavě Dne dětí. Děti si sportovní soutěže samy vymyslely a připravily. Snaha a touha porovnat své síly a dovednosti byla veliká. Každý z dětí dal do sportovního výkonu spoustu energie, nadšení i touhy zvítězit. Každé z dětí bylo odměněno sladkou odměnou.
 

Fotografie ze života školní družiny zatím najdete: ZŠ a MŠ Březno – seznam alb na Rajčeti (idnes.cz)