Pohádkové spaní

Den dětí jsme oslavili, pohybovou hrou, pohádkovou bojovkou smíšených družstev. Děti na stanovištích  plnily úkoly z  českých pohádek.  Poté následovalo spaní ve školní družině. Doufám, že se dětem líbilo, tak jako nám dospělým. Děkuji všem, kteří se na bezproblémové akcičce ŠD podíleli. J. Macků 

ČÍST VÍCE

Den Země

 Po velikonočních prázdninách jsme měli téma Den Země. S dětmi jsme si povídali, jak být šetrný k naší planetě Zemi, vyprávěli jsme si každý, co děláme pro to, aby se nám tu lépe žilo. Také jsme si řekli, jak správně třídit a v rámci tréninku paměti dětí jsme si zkusili třídit odpad. Na prázdné plechovky byly nalepeny papírové imitace popelnic. Děti se rozdělily do týmů a vhazovaly odpadky v papírové podobě do plechovek. 

ČÍST VÍCE

Indiánský karneval

Po odpočatém víkendu nás čekal v pondělí indiánský karneval. Předcházely tomu přípravy kostýmů, které si děti z velké části tvořily samy. Společně jsme vyrobili šaty, vestičky, čelenky a talismanový náhrdelník. Holčičky měly z domova upletené copánky a kostýmy byly kompletní.                                                                                               

ČÍST VÍCE

Svatý Martin

Svatý Martin přijíždí na bílém koni. Jak to bylo se svatým Martinem, pláštěm a husou, jsme se dozvěděli z četby. Sníh nenapadl, tak jsme se museli spokojit jen s pohádkou, pranostikami, tvořením papírových vloček a výrobou koníků. 

ČÍST VÍCE

 Halloween

Halloweensko-dušičkové odpoledne plné tance a soutěží. 

ČÍST VÍCE

 Odpoledne s ,,Pirátským maskotem“

 Odpolední zábava v tělocvičně s maskotem chomutovských hokejistů- Picaroonem.  

ČÍST VÍCE

Drakiáda  

Dne 7. října se konala tradiční akce s naší mateřskou školou. Jako každý rok, super zábava. 

ČÍST VÍCE

Podzimní radovánky

Toto krásné roční období představuje pro všechny nepřebernou paletu barev a my s chutí kreslíme, malujeme, vytváříme, vystřihujeme, lepíme, modelujeme, zpíváme, tančíme, hrajeme si a radujeme se. 

ČÍST VÍCE

Kreslení na chodník

Tradiční akcička s naší MŠ ,, kreslení na chodník ''se podařila. Hlavně se vydařilo počasí, které nám přispělo k tématu-,, Těšíme se na prázdniny''. Podívejte se na obrázky a určitě poznáte, na co se naše děti nejvíce těší.

Dne 1. 6. proběhlo v naší školní družině sportovní odpoledne k oslavě Dne dětí. Děti si sportovní soutěže samy vymyslely a připravily. Snaha a touha porovnat své síly a dovednosti byla veliká. Každý z dětí dal do sportovního výkonu spoustu energie, nadšení i touhy zvítězit. Každé z dětí bylo odměněno sladkou odměnou.
 

Fotografie ze života školní družiny zatím najdete: ZŠ a MŠ Březno – seznam alb na Rajčeti (idnes.cz)