Zveřejněno 4. 5. 2023

Druhé místo fotbalistů na okresním turnaji.

Na umělé trávě v areálu ZŠ Jirkov, Krušnohorská proběhlo okresní finále v Minifotbalu základních škol žáků 8. – 9. tříd.

Do turnaje se přihlásilo deset škol z Chomutova, Jirkova, Perštejna a náš tým z Března. Školní týmy byly nalosovány do dvou skupin po pěti. V prvním zápase proti nám nastoupila ZŠ Jirkov, Budovatelů, brzy jsme se dostali do vedení po vlastní brance soupeře, měli jsme i další velké šance, ale ty byly bez úspěchu, v dramatickém závěru se nakonec podařilo soupeři vyrovnat, zápas tak skončil výsledkem 1 : 1. Druhý zápas se ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského se přesně podobal prvnímu, opět brzké vedení, dvě neproměněné „TUTOVKY“  a soupeř nás potrestal z přímého kopu na konečných 1 : 1. V dalších dvou zápasech jsme si šli cílevědomě za vítězstvím, nejdříve jsme porazili ZŠ Chomutov Zahradní 2 : 0 a v posledním zápase stejným výsledkem ZŠ Jirkov, Budovatelů. Do dalších zápasů o umístění jsme postupovali z prvního místa. V semifinále nás čekala ZŠ Chomutov, Březenecká, zápas byl plně pod naší kontrolou a vítězstvím 1 : 0 jsme se kvalifikovali do finále celého turnaje. Tam na nás čekal zatím nejsilnější tým turnaje ZŠ Chomutov, Na Příkopech. Tým složený z hráčů Junioru Chomutov, vyhrál svoji skupinu s impozantním skórem 22 : 1 byl velkým favoritem celého turnaje. Kluci se těžkého soupeře nezalekli a ve skvělém zápase nakonec prohráli pouze 1 : 3. V turnaji se tak umístili na krásném druhém místě.

Všem hráčům děkuji za skvělou reprezentaci školy a za vzorné chování během celého dne.

Naši školu reprezentovali: Patrick Williams, David Rezek, Jan Kučera, Zbyněk Jelínek, Matěj Žolták, Ondra Misár, Jiří Kos, Hynek Svoboda, Míla Dvořák, Ondra Linhart a Adam Prihoda.

Zpracoval Pavel Nobst