Zveřejněno 25. 9. 2022

Naši mladí atleti se zúčastnili Republikového finále v atletickém trojboji 4. - 5. tříd v Turnově.

Sportovní sezonu letošního školního roku začali naší nejmenší atleti účastí na republikovém finále ve víceboji 4. - 5. tříd, které proběhlo v krásném všesportovním areálu v Turnově.

Tohoto atletického svátku se zúčastnilo 32 týmů z celé české republiky. Soutěžilo se ve skoku dalekém, v hodu míčkem, ve sprintu na 50 m a ve štafetě na 4 x 60 m. Závody začaly pro nás dříve, jak pro ostatní školy. Vyjížděli jsme už v 8 hodin ráno a před námi byly tři hodiny cesty.  Po příjezdu do Turnova se děti rozcvičily, rozkoukaly a ve 12 hodin závody začaly slavnostním ceremoniálem. Po zahájení se naši malí atleti vrhli do závodění, neměli to jednoduché, konkurence byla opravdu veliká a výkony některých soupeřů byly obdivuhodné. Přesto se všichni s nástrahami jednotlivých atletických disciplín skvěle poprali a soutěž úspěšně ukončili ve všech disciplínách. V závěrečném hodnocení se umístili ve druhé desítce. Odměnou byla dětem spousta sportovních zážitků, společná fotografie s naším desetibojařem Adamem Sebastianem Helceletem a v neposlední řadě i návštěva oblíbeného Mc Donaldu na zpáteční cestě.

Naši školu reprezentovali: Valentýna Camprová, Karolína Camprová, Daniel Buchta, Kryštof Zumr, Matěj Sybera, Nelly Chlustinová.

Všem moc děkuji za skvělé výkony a vzorné chování na cestě a při závodech.