Zveřejněno 28. 11. 2022

Žákovská liga škol.

Druhým kolem pokračovala Zimní liga sálové kopané žáků 8. - 9. tříd v Chomutově.

Po výborných výsledcích v prvním turnaji, odjížděli naši mladí fotbalisté do chomutovské sportovní haly nažhaveni na další dva soupeře. Bohužel oba zápasy měli podobný průběh, velké nasazení, aktivní hra našich futsalistů, ale bez gólového efektu. Byly znát i fyzické rozdíly soupeře, vždyť v našem týmu jsme měli i hráče ze šesté a sedmé třídy. Týmu neprospělo ani to, že na zápas nebyli nominování hráči z důvodu kázeňských prohřešků. Jsme však školní tým a naším úkolem je nejenom vychovávat sportovce po stránce fyzické, ale tvořit hráče i po stránce charakterové.

V měsíci lednu nás čeká nadstavba této dlouhodobé soutěže, turnaj O Pohár CHLMF. Do té doby můžeme zapracovat jak na stránce sportovní, tak na mentální a to tak, aby kluci zvládali i vypjaté okamžiky zápasů.

Všem klukům děkuji za to, že se nevzdali a bojovali do konce.

Naši školu reprezentovali: Jirka Krutský, Míla Dvořák, David Rezek, Jan Kučera, Matěj Žolták, Ondřej Misar, Jiří Kos.

Výsledky druhéhé kola:

ZŠ Budovatelů Jirkov – ZŠ Písečná Chomutov               2 : 0  (1:0)

ZŠ A. Heyrovského Chomutov – ZŠ a MŠ Březno          3 : 1  (2:1)   D.Rezek,

ZŠ Budovatelů Jirkov – ZŠ Krušnohorská Jirkov                1 : 3  (0:0)

ZŠ A. Heyrovského Chomutov – ZŠ Písečná Chomutov  13 : 1  (6:0)

ZŠ a MŠ Březno – ZŠ Krušnohorská Jirkov                          0 : 2  (0:1 )

Tabulka po 2.kole:

1.  ZŠ A. Heyrovského Chomutov     4        3          1          0          21: 3              10
    2.  ZŠ Krušnohorská Jirkov                4         3          1          0          11: 2               10
    3.   ZŠ a MŠ Březno                                 4           2          0           2            11: 7                  6
    4.  ZŠ Budovatelů Jirkov                    4          1         0          3          5:10                3
    5. ZŠ Písečná Chomutov                   4         0         0          4          1:27                0