Zveřejněno 3. 12. 2022

Druhé místo březenských házenkářů.

V Jirově proběhl turnaj škol v házené chlapců 8. - 9. tříd.

Ve sportovní hale ZŠ Jirkov, Krušnohorská ulice se uskutečnilo Okresní finále v házené žáků 8. - 9. tříd. Do turnaje se přihlásilo šest týmů z Chomutova, Jirkova, Kadaně a náš tým z Března. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech týmech. Naši mladí házenkáři vyhráli ve skupině oba zápasy, nejdříve porazili ZŠ Jirkov Krušnohorská 4:3, ve druhém zápase ZŠ Jirkov, Budovatelů 5:2 a postoupili do semifinále. Tam narazili na tým hokejistů ze ZŠ Chomutov, Hornická ulice. V dramatickém zápase, se jim povedl skvělý obrat, kdy otočili nepřízniví stav 0:2 na konečných 3 : 2 a stali se prvními finalisty. V zápase o první místo nastoupili proti ZŠ Chomutov, Duhová cesta. Soupeř začal velmi aktivně a kluci brzy prohrávali 1 : 4.  Nevzdali se a snížili na 3 : 4, bohužel v dramatickém závěru nám chybělo trochu štěstíčka. Každopádně druhé místo je skvělým úspěchem našeho týmů. 

 Všem žákům chci poděkovat za skvělou reprezentaci školy. Konečně kluci ukázali nejen svoje sportovní dovednosti, ale především i vůli a odhodlání zvítězit a poprat se s nepříznivými situacemi v zápasech. A to je ta správná cesta nejen ke sportovním úspěchům, ale i k úspěchům v životě.

Naši školu reprezentovali: David Rezek, Jakub Veselý, Hynek Svoboda, Jiří Kos, Matěj Žolták, Jan Kučera, Ludvík Demeter, Jan Demeter, Ondřej Linhart a  Adam Prihoda..  

Zpracoval Pavel Nobst 

Zpět na seznam aktualit