Zveřejněno 20. 12. 2022

Druhé místo na Vánočním turnaji ve futsalu základních škol.

V chomutovské sportovní hale se uskutečnil XIX. ročník futsalového turnaje žáků 7. - 8. tříd.

Přihlásilo se celkem šest týmů z Chomutova, Strupčic a Března. Družstva byla nalosována do dvou skupin po třech. V prvním zápase jsme si došli pro hladké vítězství 7:0 s týmem ze ZŠ Zahradní Chomutov. Ve druhém utkání nás čekal soupeř ze Strupčic, průběh zápasu byl podobný - herní převaha, držení míče a krásné branky. Souboj vesnických škol skončil našim vítězstvím 6:0. První místo ve skupině nás posunulo až do semifinále, kde kluci opět zahráli skvěle a po vítězství 4:0 postoupili do finále. V zápase o celkové vítezství v turnaji nás čekal tým z fotbalové školy ZŠ Chomutov, Na Příkopech. Chomutovský tým byl celý složen z hráčů Junioru Chomutov, který hraje divizi žáků. Kluci se nezalekli a opět předvedli skvělý kolektivní výkon a po brance Honzy Kučery jsme vedli 1:0. Ještě minutu před koncem to vypadalo na vítězstvím, bohužel v poslední minutě soupeř vyrovnal a tři vteřiny před koncem utkání z rohového kopu vstřelil vítěznou branku, zápas tak skončil 1 : 2. Výborný výkon našeho týmu podtrhlo i individuální ocenění Davida Rezka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Naši školu reprezentovali:

Patrick Williams, David Rezek, Jan Kučera, Jiří Kos, Hynek Svoboda A Míla Dvořák.

Všem fotbalistům děkuji nejen za skvělé výkony, ale hlavně za přístup a chování během celého turnaje.