Zveřejněno 15. 3. 2024

Naši mladí futsalisté zazářili v Poháru CHLMF.

Ve sportovní hale v Chomutově dnes pokračovala Žákovská liga škol v kategorii 6. - 7. tříd nadstavbovou částí.

Čtyři týmy, které v základních skupinách skončily na třetím a čtvrtém místě bojovaly o Pohár CHLMF (Chomutovská liga malého fotbalu). Náš mladý tým poskládaný ze žáků třetí, čtvrté, páté, šesté a sedmé třídy vstoupil do turnaje nešťastně, hned v prvním utkání, prakticky v první minutě se zranil brankař Matěj Sybera. Do brány tak musel hráč z pole Daniel Buchta, soupeř ze ZŠ Údlice využil nekoncentrovanosti týmu a dvěma rychlými brankami se ujal vedení 0 : 2. Naši kluci se však nedali a po krásné akci Jirka Krutský korigoval na 1 : 2. Přes velký tlak v druhém poločase branka nepadla a stav 1 : 2 svítil i na konci utkání. V druhém zápase na nás čekal tým ze ZŠ Chomutov, Zahradní ulice. Chomutovský tým vstoupil do zápasu lépe a už po 4 minutách vedl 0:2. Kluci se nevzdali a po skvělém výkonu zápas otočili a vyhráli 3 : 2. Ve třetím zápase narazil náš tým na favorizovaný tým ZŠ Jirkov, Nerudova ulice. Kluci předvedli nádherný výkon a soupeře deklasovali vysoko 6 : 2, dvěma brankami se blýskl i žák třetí třídy Jakub Kočan. Tímto výsledkem se stali vítězi celého turnaje.

Všem klukům patří obrovská gratulace za výborný výkon, ale především pochvala za bojovnost v situacích, kdy se týmu nedařilo. Přitom to byl turnaj 6 . - 7. tříd a v našem týmu skvěle zahráli kluci ze třetí a čtvrté třídy. Největší kus práce však odevzdala základní čtveřice ve složení Jirka Krutský, Samuel Kudláček, Karel Lískovec a Daniel Buchta - klobouk dolů před jejich výkonem.

Dočkali jsme se i individuálního ocenění, Jirka Krutský  se stal nejlepším střelcem turnaje!!