Zveřejněno 26. 3. 2024

STARŠÍ ŽÁCI MISTŘI FUTSALOVÉ LIGY ŠKOL.

Ve sportovní hale v Chomutově proběhl finálový turnaj Žákovské futsalové ligy škol 8. - 9. tříd.

Do finále postoupili dva nejlepší týmy ze základní části. Ze skupiny "A"  ZŠ Chomutov, Na Příkopech a ZŠ Jirkov, Krušnohorská. Ze skupiny "B" ZŠ Jirkov, Budovatelů a naše škola. Turnaje nabídl celkem šest zápasů, hrálo se systémem "každý s každým". V prvním utkaní naši kluci nastoupili proti ZŠ Jirkov, Budovatelů, přes mírnou převahu jsme prohráli 2 : 3, branky vstřelili Jirka Kos a Matěj Žolták. Ve druhém zápase nás čekal tým ZŠ Jirkov, Krušnohorská ul. Po bezchybném výkonu jsme vyhráli 3 : 0, branky vsítili - dvě Jirka Kos a jednu Míla Dvořák. Závěrečný zápas mezi nejepšími týmy ze skupin rozhodoval o celkovém vítězi. ZŠ Na Příkopech Chomutov k prvenství stačila i remíza, naši fotbalisti museli vyhrát. Zápas byl ozdobou celého turnaje, kluci předvedli vynikající výkon a lídra celé soutěže porazili vysoko 5 : 1! Tři branky vstřelil Hynek Svoboda, po jedné přidali Míla Dvořák a Jan Kučera. Stali se tak vítězi letošního ročníku Žákovské futsalové ligy Václava Čecha v kategorii starších žáků. Druhá skončila ZŠ Na Příkopech Chomutov a třetí místo patří ZŠ Budovatelů Jirkov. ZŠ Krušnohorská Jirkov obsadila čtvrté místo.

Všem hráčům děkuji za skvělou sezónu, kluci dokázali nejen svoji vysokou fotbalovou kvalitu, ale i touhu po vítězství a týmového ducha.

Naši školu reprezentovali: Patrick Williams, David Rezek, Matěj Žolták, Ondra Misar, Jiří Kos, Hynek Svoboda, Míla Dvořák, Jan Kučera.