Zveřejněno 14. 5. 2024

Druhé místo v McDonalds Cupu 1. - 3. tříd - Krůček od senzačního postupu do Teplic.

Za účasti devíti týmů, které postoupily z okrskových kol, proběhlo v areálu ZŠ Jirkov, Krušnohorská ul. okresní finále v McDonalds Cupu žáků 1. - 3 tříd.

Náš tým složený převážně ze žáků třetí třídy a jedním žákem z druhé třídy, odehrál v turnaji celkem šest zápasů. V základní skupině nejdříve porazil ZŠ a MŠ Perštejn 2 : 0, ve druhém prohrál 0 : 1 se ZŠ Jirkov, Budovatelů.  V dalších zápasech nadstavbové části už nepoznal přemožitele, postupně porazil ZŠ Jirkov, Studentská 5 : 2, ZŠ Kadaň Na Podlesí 6 : 0 a směle tak dokráčel do finále celého turnaje, kde ho čekal tým ze základní skupiny. ZŠ Jirkov, Studentská ul. Finálový zápas předvedl vše, co fotbal nabízí, spousty gólových šancí, vyhrocené souboje a dramatické okamžiky. Oba týmy mohly strhnout vítězství na svou stranu, což se nakonec nestalo a zápas skončil nerozhodně  0 : 0. Na řadu přišly penalty. Bohužel více štěstí přálo jirkovské škole., která proměnila o jednu penaltu více než naši fotbalisté. Stala se tak vítězem turnaje a postupujícím do krajského kola, které proběhne 20.5. v Teplicích. Kluci to obrečeli, každopádně je to obrovský úspěch pro naši školu, když z celkového počtu 17 týmů přihlášených obsadili naši kluci druhé místo. Za dva roky až budou v páté třídě, mají možnost vyhrát kategorii 4. - 5. tříd a to je pro mě a kluky velká výzva se na tento turnaj pořádně připravit.

Všem fotbalistům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Naši školu reprezentovali: Lukáš Konvičný, Dominik Plaček, Kryštof Syrůček, Daniel Neuberg, Jakub Kočan, Vojtěch Konvičný, Karel Berthold, Šimon Roušar.

Zpracoval Pavel Nobst