Zveřejněno 14. 6. 2024

Vodácký kurz 2024.

V pondělí 10. června vyrazila výprava březenských námořníků na vodácký kurz.

Skupina se skládala z odvážných osmáků a deváťáků. Sraz byl ráno v 9 hodin na vlakovém nádraží v Chomutově. U nádraží čekal doprovodný vůz admirála výpravy(p. ředitele), do kterého si děti naskládaly svoje věci a jen v základní výbavě - plavky, originál triko VODÁK 2024 a boty do lodě nastoupily do vlaku KRUŠNOHOR směr Loket s přestupem v Chodově. Po příjezdu do Lokte námořníci prošli historické náměstí, doplnili pořádným obědem energii a vypravili se směr půjčovna Maskáč. Počasí bylo od rána ideální, jen řeka Ohře byla v místě výjezdu divočejší. Už před odjezdem námořníci vytvořili posádky a tak nalodění na devět kánoí a jeden raft proběhlo velmi rychle. Díky tréninku, který proběhl před odjezdem na rybníčku v Březně ovládání lodí nikomu nedělalo problémy. Krásná příroda kolem řeky a slunečné počasí všem námořníků dodávala dobrou náladu a tak vodácké AHOOOJ znělo z kánoí téměř nepřetržitě. Po krátké přestávce u Svatošských skal pokračovala výprava do kempu Liapor v Karlových Varech. Všechny lodě dorazily v pořádku. Po vylodění si námořníci postavili stany a vyrazilo se na večeři. Po večeři se v kempu každý nějak zabavil a první den kurzu byl ukončen u ohně. Ráno všechny čekalo překvapení v podobě chladného počasí, od Ohře foukal studený vítr. Naštěstí během dopoledne vysvitlo sluníčko a prohlídka Karlových Varů už byla veselejší. Po obědě v Mc Donaldu jsme vyrazili směr Dubina, místo druhého přespání výpravy. Vody v Ohře bylo opravdu požehnaně, takže cesta ubíhala velmi rychle a do cíle druhé etapy jsme dorazili před šestou hodinou. Zkušení táborníci zvládli během krátké chvilky zabezpečit lodě a postavit stany. Odměnou jim byla pochvala od vedení výpravy a výborná večeře v místní restauraci. Večerní SPORTPÁRTY u Ohře netrvala dlouho, chladné počasí a únava zahnala všechny vodáky brzy do stanů. Poslední den kurzu začal slunečným počasím. Během chvilky jsme zabalili stany nasedli do kánoí a raftu a jelo se směr Vojkovice. Ohře v této části tvořili krátké peřejky, které byly skvělým zpestřením cesty. Po krátké době posádky dorazily do Radošova, kde je známý a velmi nebezpečný jez. Vodáci si lodě přenesli a zamířili do cílové stanice Vojkovice. Vyčištění lodí pro nás bylo rutinou, předali jsme vesty a pádla a po rychlém občerstvení zamířili na vlakové nádraží směr DOMOV.

Chtěl bych všem poděkovat za skvělou „VODU“. Děti poznaly další aktivitu, kterou mohou v budoucnu využít. Naučily se ovládat kánoe, raft, číst vodu ale také chovat se v kempech a vodáckých tábořištích.

Moc bych chtěl poděkovat i mým kolegům za pomoc na vodě a v kempech. Admirálovi výpravy za půjčení doprovodného vozidla a v neposlední řadě řidičce Monče za obětování svého volného času našemu pohodlí bez bagáže v lodích.  

Zpracoval Pavel Nobst   

Zpět na seznam aktualit